w okolicy

atrakcje hotel sandomierz

Sandomierski Szlak Winiarski

czytaj więcej »

WINNICA NAD JAREM, Złota 161
Rodzinna winnica Państwa Sylwii i Mateusza Paciura, założona w 2009 roku jest położona w Sandomierskim Regionie Winiarskim w miejscowości Złota na trasie Sandomierz - Kraków. Lessowy, południowy stok wzgórza Chwacała (190 m.n.p.m), żyzna gleba, nasłonecznione siedlisko oraz specyficzny mikroklimat sprzyja uprawie winorośli ze szczepów: Muskat, Hibernal, Bianca oraz Regent, Rondo i Zweigelt. Wina z tej winnicy zdobywają uznanie w konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych oraz wśród miłośników, koneserów i ekspertów winiarskich. Właściciele oferują zwiedzanie winnicy i winiarni, zapoznanie z uprawą winorośli i produkcją wina oraz degustację win i regionalnych przekąsek własnej produkcji w altanie przy winnicy.

WINNICA PŁOCHOCKICH, Daromin 2
Rodzinna winnica Państwa Barbary i Marcina położona na południowym stoku wzgórza w Darominie, kilkanaście kilometrów od Królewskiego Miasta Sandomierza. Początki winnicy sięgają 2006 r. kiedy posadzono pierwsze krzewy winorośli. Każdego roku powstaje tu kilkanaście rodzajów win zróżnicowanych pod względem charakteru, stylu i wytrawności, zdobywających uznanie zarówno miłośników wina jak i profesjonalistów z branży, co potwierdzają iczne medale zdobywane corocznie na konkursach winiarskich. Fundamentem wysokiej jakości win sa zdrowe i dojrzałe owoce oraz naturalny, tradycyjny sposób wytwarzania wina.

WINNICA SANDOMIERSKA, Góry Wysokie 136
Położona w Górach Wysokich 7 kilometrów od Sandomierza, prowadzona przez Marcelego i Monikę kontynuujących rodzinne tradycje winiarskie, które sięgają 1937 r. Obecnie winnica obejmuje ponad 1,5 ha na południowym stoku z przewagą ciepłej, lessowej gleby. Główną atrakcją winnicy są komentowane degustacje autorskich win z możliwością nauki uprawy, cięcia i prowadzenia winorośli oraz zgłębiania tajników wyrobu wina gronowego. 

atrakcje hotel sandomierz

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

trasa: 66 km
czytaj więcej »

Odwiedzając Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, dzieci i dorośli znajdą się w wyśnionej krainie, pełnej kolorów i niespodzianek. To wspaniałą okazja, by uczyć dzieci odróżniać dobro od zła, prawdę od fałszu, a także by  mówić o tym, że dobro ostatecznie zwycięża, a zło i niegodziwość zostają ukarane. Wizyta w ECB to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci i dorosłych. W wielofunkcyjnym obiekcie dla dzieci znajduje się biblioteka z czytelnią i księgarnią, sala kinowa i teatralna oraz sale warsztatowe. Budynek otacza: ogród zmysłów z altanami, a także kuźnią, która ma upamiętniać słynnych kowali z bajki „120 Przygód Koziołka Matołka”. Nad stawem swoje miejsce znalazł amfiteatr. Na odwiedzających Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie czeka niezwykła wystawa „Bajkowy Świat”, utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu technik multimedialnych. W bajkowym przedpokoju ujrzymy czterometrowy stół, pod którym umiejscowiono garderobę czarów. Zostawiając tutaj swoje ubranie rozejrzyjmy się, czy gdzieś obok nie wisi płaszcz Czerwonego Kapturka, albo czapeczka jednego z krasnoludków. Uważajmy, aby nie potknąć się o magiczne buty, które zostawił Kot. Być może podczas wizyty spotkamy także któregoś z bajkowych bohaterów… Niespotykane rośliny, ogromne jagody oświetlone latarniami w kształcie leśnych konwalii rosną tylko w Czarodziejskim Ogrodzie. Spacerujmy ostrożnie po tym pięknym miejscu, aby nie spłoszyć krasnoludków. Bądźmy też cicho, by nie zbudzić ślicznej Calineczki, słodko drzemiącej w kwiatowym kielichu. Gdy przystawimy ucho do kamienia, ten opowie nam jedną z bajek. W ECB można tez uzyskać odpowiedzi na niezwykle ważne pytania: Skąd pochodzi Złota Kaczka? Co zrobił Szewczyk Dratewka? Gdzie można znaleźć kwiat paproci? Razem odkryjemy polskie bajki oraz historie ich bohaterów ponownie. Pomoże nam w tym oryginalna, olbrzymia ludowa wycinanka w formie składanej książeczki. Do skarbnicy bajek można dotrzeć przez Zaczarowaną Bramę. To niezwykłe miejsce wypełniają liczne lustra, a na rzeźbionych kolumnach stoją magiczne szklane kule. Każda z nich kryje w sobie krainę baśni.

Godziny otwarcia: wtorek- niedziela, 09:00-17:00
Bilety wstępu: 18,00/normalny, 14,00/ ulgowy
źródło: www.swietokrzyskietravel.pl; trasa Sandomierz - Pacanów 66 km

atrakcje hotel sandomierz

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

trasa: 45 km
czytaj więcej »

Ujazd - miejsce, w którym znajdują się ruiny monumentalnego zamku-pałacu, budowanego w latach 1627–1644 przez Wawrzyńca Senesa na polecenie wojewody sandomierskiego Krzysztofa Ossolińskiego. Ten bajecznie bogaty magnat postanowił ufundować siedzibę, która przyćmiłaby swym przepychem wszystkie inne. Obiekt w nowym typie palazzo in fortezza spełniał wymogi obronności i elegancji. Niezwykły pałac otoczony był murami z czterema bastionami, dającymi nowe możliwości obrony poprzez ustawienie dział poza linią murów. Sam pałac budowany był jako swoisty kalendarz. Miał ponoć tyle baszt ile kwartałów, sal dużych – ile miesięcy, pokoi – ile tygodni i okien – ile dni w roku. Strop w sali jadalnej był podobno szklany, a biesiadnicy podczas posiłków mieli okazję oglądać nad sobą pływające egzotyczne ryby. W stajniach umieszczonych w lewej części dziedzińca ok. 2/3 niżej jego poziomu, konie jedzące z marmurowych żłobów mogły przeglądać się w umieszczonych nad nimi kryształowych lustrach. W istocie lustra nie służyły wcale samym koniom, ale rozświetlaniu pomieszczenia poprzez odbijanie promieni słonecznych padających przez umieszczone wysoko okna. W opowieści tej pozostał jednak żywy mit magnackich fanaberii. Brama wjazdowa jest oflankowana dwoma wielkimi płaskorzeźbami krzyża i topora. Topór to godło herbowe rodu Ossolińskich. Z kolei krzyż jest interpretowany jako symbol przynależności do kościoła katolickiego i odporu dawanego reformacji. Współczesna nazwa pałacu – „Krzyżtopór” – wywodzi się właśnie od tych symboli, pierwotnie jednak budowla nazywana była „Krzysztopór” i być może pierwszy jej człon zawiera imię fundatora.

źródło: www.swietokrzyskietravel.pl; trasa Sandmierz - Ujazd 45 km

atrakcje hotel sandomierz

Fabryka Porcelany w Ćmielowie

trasa: 38 km
czytaj więcej »

Ćmielów – miasteczko od wieków słynie z wyrobu wspaniałej porcelany. Warte zwiedzenia jest Żywe Muzeum Porcelany, gdzie można zapoznać się z procesem produkcji porcelany, obejrzeć współczesną kolekcję ćmielowskiej porcelany figuralnej, a także wykonać własne porcelanowe dzieło. Oprócz tego warto zobaczyć kościół pw. Wniebowzięcia Matki Boskiej, wybudowany w stylu gotyckim, z barokowym wnętrzem. Atrakcją turystyczną jest również zamek ulokowany w trudno dostępnym terenie w rozlewisku rzeki Kamiennej, rozbudowany w stylu renesansowym przez Krzysztofa Szydłowieckiego. Tu urodził się sławny magnat Mikołaj Krzysztof Radziwiłł zwany „Sierotką”. Ostateczny wygląd nadał zamkowi książę Ostrogski, przekształcając go w „pałac w fortecy” (palazzo in fortezza). Zamek znacznie ucierpiał podczas potopu. Obecnie możemy obserwować tylko jego ruiny. Najlepiej zachowała się kaplica fundacji Krzysztofa Szydłowieckiego.

źródło: www.swietokrzyskie.travel.pl

atrakcje hotel sandomierz

Sanktuarium Maryjne w Sulisławicach

trasa: 30 km
czytaj więcej »

W dziewiętnastowiecznym, neogotyckim kościele o charakterystycznym, błękitnym wystroju wnętrza znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej podtrzymującej Chrystusa. Wizerunek malowany w XV w. trafił do Sulisławic w XVI stuleciu. Obok znajduje się świątynia wzniesiona przez budowniczych zespołu klasztornego w Koprzywnicy. W dawnej zakrystii utworzono Izbę Pamięci poświęconą oddziałowi partyzanckiemu „Jędrusiów”, a na pobliskim cmentarzu, gdzie pochowano Władysława Jasińskiego „Jedrusia”, odnaleźć też możemy kwaterę poległych partyzantów.

źródło: www.swietokrzyskietravel.pl; trasa Sandomierz - Sulisławice 30 km

atrakcje hotel sandomierz

Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej

trasa: 55 km
czytaj więcej »

Podróż w czasie do epoki wczesnego średniowiecza masz w zasięgu ręki! Odwiedź średniowieczne chiżyny rzemieślników spod Świętego Krzyża: garncarzy, cieśli, zielarek, kowali, tkaczek, gospodyń domowych, rymarzy, bartników. Posłuchaj niezwykłych opowieści Krainki, Tkalinki, Skóromira, Ognisława, Miedzisława, Zwida, Cieślowita i innych mieszkańców Osady… ulegnij urokowi czarownicy Lilany i wiedzy guślarza Wszemysła, którzy będą Twoimi przewodnikami po tej niezwykłej krainie… Kiedy przekroczysz wehikuł czasu i Ty staniesz się mieszkańcem Osady przyjmując słowiańskie imię i przekonując się jakie cechy charakteru przypisują Ci bogowie naszych przodków…

Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej u stóp Świętego Krzyża (gmina Bieliny, woj. świętokrzyskie) zaprasza codziennie w godzinach 10.00-18.00.

źródło: www.bieliny.pl; trasa Sandomierz - Huta Szklana 55 km

atrakcje hotel sandomierz

Klasztor na Świętym Krzyżu

trasa: 72 km
czytaj więcej »

to miejsce słynące w Polsce i poza jej granicami z klasztoru pobenedyktyńskiego, w którym są przechowywane Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Klasztor, którym opiekują się becnie Misjonarze Oblaci, szczyci się bogatą 1000-letnią historią. Przybywający tu turyści i pielgrzymi mogą zwiedzić klasycystyczny kościół z XVIII w. oraz kaplicę Oleśnickich - miejsce adoracji relikwiarza. Warto wstąpić także do Muzeum Misyjnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z eksponatami pochodzącymi z krajów misyjnych oraz obejrzeć Wystawę Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po trudach zwiedzania można się pokrzepić w kuchni klasztornej, a w starej aptece - obecnie kawiarence, prócz kawy i herbaty - nabyć tradycyjne leki ziołowe.

Kościół Trójcy Przenajświętszej to trzecia z kolei świątynia wzniesiona w tym miejscu pod koniec XVIII w. w stylu barokowo-klasycystycznym, murowana z cegły, orientowana, jednonawowa, na planie prostokąta. Wzniesienie niewielkiego klasztoru skupionego przy kościele na tak trudnym terenie datowane jest różnie, gdyż monografie, przekazy, legendy wskazują rozbieżne daty i wydarzenia. Opactwo zalożono najprawdopodobniej w 1006 r., a fakt ten ujęto w opowiadanie o św. Emeryku. Pomimo rozbieżności, sacrum na Łysej Górze trwa już od ponad tysiąca lat.

źródło: www.swietokrzyskie.travel.pl

atrakcje hotel sandomierz

Zamek w Chęcinach

trasa: 107 km
czytaj więcej »

Historia powstania zamku królewskiego w Chęcinach przypada na przełom XIII i XIV wieku. Od lat jest symbolem Chęcin i jednym z najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego. Z wieży widokowej można podziwiać wspaniałe widoki. Zamek został wzniesiony pod koniec XIII wieku. Za czasów panowania Władysława Łokietka odbywały się tu zjazdy rycerstwa oraz zapadały ważne decyzje państwowe. Stąd wyruszono pod Płowce. Po śmierci Łokietka, Kazimierz Wielki rozbudował zamek, czyniąc go potężną twierdzą oraz ośrodkiem administracyjnym. Gród Chęciński pełnił też rolę rezydencji i więzienia stanu. Mieszkała tu żona Kazimierza Wielkiego Adelajda, rezydowała córka Łokietka Elżbieta, żona Jagiełły z synem Władysławem (Warneńczykiem) i królowa Bona. W lochach zamkowych więzieni byli między innymi: Andrzej - przyrodni brat Władysława Jagiełły, wódz krzyżacki Michał Kuchmeister oraz jeńcy krzyżaccy wzięci do niewoli pod Grunwaldem. Za panowania Łokietka w chęcińskim zamku przechowywano skarbiec koronny. Tu gromadziła swoje skarby również królowa Bona. W 1607 r. warownia została spalona przez rokoszan Zebrzydowskiego, ale odbudowana przez starostę Branickiego. W 1655 r. zamek w Chęcinach został podstępem zdobyty przez Szwedów, a w dwa lata później splądrowany przez wojska Rakoczego. Ponowne próby odbudowy zamku zniweczył kolejny najazd Szwedów w 1707 roku. W czasie I wojny światowej pociski artylerii uszkodziły środkową basztę. W okresie międzywojennym podjęto pierwsze próby zabezpieczające zamkową ruinę, a w latach 1948-1949 wyremontowano wieże. Obecnie prowadzone są prace remontowe i częściowa odbudowa tej średniowiecznej warowni.

żródło: www.gory-swietokrzyskie.pl; trasa Sandomierz - Chęciny 107 km

atrakcje hotel sandomierz

Pustelnia Złotego Lasu - Rytwiany

trasa 60 km
czytaj więcej »

Rytwiany leżą w Niecce Nidziańskiej, w południowo - wschodniej części Gór Świętokrzyskich wchodzących w skład Pasma Wygiełzowskiego. Przez ten malowniczy obszar przepływa kilka rzek, w tym szczególnie godna uwagi  -  Czarna. Wzdłuż niej rozciągają się niezwykle barwne tereny porośnięte łąkami i sześcioma tysiącami hektarów lasu. Pustelnia Złotego Lasu usytuowana na niewielkim wzniesieniu, była niegdyś otoczona murem klauzurowym zewnętrznym – oddzielającym teren całej Pustelni od lasu, i murem wewnętrznym – dzielącym jej teren na poszczególne obszary użytkowe. W centrum pustelni znajduje się świątynia o prostej, surowej i proporcjonalnej bryle oraz barokowym układzie architektonicznym. Wieża została usytuowana w połowie bocznej elewacji południowej, co dało efekt kościoła klasztornego z wieżą zegarową. W kościele - nawa główna, w której znajdował się główny chór zakonny, chór tylni w pomieszczeniu za ołtarzem, dwie kaplice - św. Romualda i św. Jana Chrzciciela, a także kompleks składający się z zakrystii, konfesjonału i lavabo po prawej stronie oraz kapitularza z lewej. Otaczający miejscowość i pokamedulską pustelnię krajobraz nie stracił na atrakcyjności i nadal przyciąga spragnionych ciszy i kontaktu z przyrodą wędrowników. W tutejszym rezerwacie krajobrazowo – leśno – wodnym „Dziki Staw” znajduje się modrzewiowy las i potorfowe jeziorko z okalającą go łąką, wykorzystywany obecnie jako staw rybny.

źródło: www.pustelnia.com.pl; trasa Sandomierz - Rytwiany 60 km

atrakcje hotel sandomierz

Krzemionki Opatowskie - rezerwat archeologiczny

trasa: 50 km
czytaj więcej »

na terenie rezerwatu archeologicznego o powierzchni blisko 350 ha można zobaczyć wyjątkowo dobrze zachowany zespół kopalń krzemienia pasiastego, hałdy i leje poszybowe oraz znakomicie zrekonstruowaną architekturę podziemi sprzed 5-4 tys. lat. Dzięki blisko 500-metrowej podziemnej trasie turystycznej odwiedzający to miejsce mogą prześledzić prawie wszystkie techniki wydobywania krzemienia pasiastego i zobaczyć unikatowe na skalę światową kopalnie komorowe. Obecnie prócz zachowanego kompleksu kopalń znajdują się tu: rekonstrukcja szybu i obozowiska przyszybowego oraz rekonstrukcja wioski neolitycznej z chałupami społeczności kultur pucharów lejkowatych i amfor kulistych. Teren  ten jest również miejscem interesujących lekcji muzealnych.

źródło: www.swietokrzyskie.travel.pl; trasa Sandomierz - Krzemionki 50 km

atrakcje hotel sandomierz

Muzeum - Zamek w Łańcucie

trasa: 100 km
czytaj więcej »

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Historia Łańcuta sięga wczesnego średniowiecza. Za datę lokacji miasta przyjmuje się rok 1349 i wiąże się ją z królem Kazimierzem Wielkim. Łańcut należał kolejno do Pileckich, Stadnickich, Lubomirskich i Potockich. Pierwsza siedziba "panów na Łańcucie" usytuowana była na wzgórzu w północnej części miasta. Obecny Zamek wzniesiony został na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629 - 1642. Była to wówczas nowoczesna rezydencja typu "palazzo in fortezza", składająca się z budynku mieszkalnego z wieżami w narożach otoczonego  fortyfikacjami bastionowymi. W II poł. XVIII w. ówczesna właścicielka Łańcuta Izabella z Czartoryskich Lubomirska przekształciła fortecę w zespół pałacowo - parkowy. Pod koniec XVIII w. Łańcut należał do najwspanialszych rezydencji w Polsce. Kwitło tutaj życie muzyczne i teatralne, bywało wielu znakomitych gości.

źródło: www.zamek-lancut.pl; trasa Sandomierz - Łańcut 100 km
 

atrakcje hotel sandomierz

Skansen w Sanoku

trasa: 170 km
czytaj więcej »

Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia). Pod wględem ilości obiektów jest najwiekszym skansenem w Polsce. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu. Odtwarzając typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród na terenie Muzeum zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku, gdzie obok budynków mieszkalnych, mieszkalno-gospodarczych i gospodarczych, w parkurku znajdują się również obiekty sakralne.

źródło: www.skansen.sanok.pl; trasa: Sandomierz - Sanok 170 km

atrakcje hotel sandomierz

Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

trasa: 120 km
czytaj więcej »

Park Etnograficzny w Tokarni powołano w 1976 roku, a funkcjonować zaczął od 1977 roku. Jest realizacją założeń naukowych etnografa i znawcy tradycyjnej kultury ludowej profesora Romana Reinfussa. Jego zamierzeniem było odtworzenie typowego układu osadniczego wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.

źródło: www.mwk.com.pl; trasa Sandomierz - Tokarnia 120 km

atrakcje hotel sandomierz

Góry Pieprzowe - rezerwat przyrody

trasa: 5 km
czytaj więcej »

został utworzony w 1979 r. Jest rezerwatem stepowym, gdzie jak się podaje "ochronie podlega fragment muraw i zarośli ksero-termicznych z interesującą fauną owadów oraz odsłonięcia iłołupków kambryjskich". Jest to m.in. największe skupisko gatunków dzikiej róży w Polsce. Wychodnie skał kambryjskich sprzed ok. 500 mln lat z uwagi na wielkość i charakter odkrywki są ewenementem geologicznym na terenie Polski. Powierzchnia rezerwatu wynosi 18,01 ha.

źródło: www.sandomierskie.com; trasa Sandomierz - Góry Pieprzowe 5 km
Foto: Ewa Sierokosz

atrakcje hotel sandomierz

Zamek w Baranowie Sandomierskim

trasa: 30 km
czytaj więcej »

Zamek w Baranowie Sandomierskim - należy do najwybitniejszych dzieł architektury późnego renesansu na ziemiach polskich. Zwany jest często "Małym Wawelem" i "Perłą Renesansu". Jego budowę w 1569 r. rozpoczęli Leszczyńscy pod kierunkiem Santi Gucci, królewskiego architekta z Florencji. W 1677 r. zamek wraz z dobrami został sprzedany księciu Jerzemu Wiśniowieckiemu. W 1682 roku książę Jerzy Wiśniowiecki zmarł, a jego żona ponownie wyszła za mąż, za księcia Józefa Karola Lubomirskiego. Książę Lubomirski bardzo polubił zamek i rozpoczął jego rozbudowę, powierzając prace słynnemu Tylmanowi z Gameren. Do 1720 r. zamek był w rękach Lubomirskich. a  od 1795 r. Krasickich. Krasicki powiększył bibliotekę, założoną jeszcze przez Leszczyńskich. Niestety w 1849 r. pożar zniszczył wnętrza, spłonęły drewniane stropy, dachy i wszystkie mobilia we wnętrzach wraz z biblioteką. W 1867 r. dobra baranowskie kupił Feliks Dolański z Grębowa. Po nim zamek odziedziczył Stanisław Karol Dolański, który z energią rozpoczął renowację zamku. Ponowny pożar wybuchł w 1898 r. Zamek został ponownie odbudowany pod kierunkiem architekta Tadeusza Stryjeńskiego. Po śmierci Stanisława Karola Dolańskiego dobrami baranowskimi zarządzał Roman Dolański do 1940 r., kiedy to i zamek i majątek został zajęty przez Niemców. Działania II wojny światowej dotkliwie zniszczyły budowlę. W 1958 r. zamek przejęła Kopalnia Siarki w Machowie aranżując w jego wnętrzach "Muzeum Siarki" prezentujące historię kopalnictwa siarkowego w Tarnobrzeskim Okręgu Siarkowym oraz ekspozycję archeologiczną i geologiczną. Od 1997 roku zamkiem opiekuje się Agencja Rozwoju Przemysłu, która prowadzi aktywne prace remontowo - adaptacyjne w zamku oraz jego otoczeniu.

www.zsip.pl
 

POZNAJ SANDOMIERZ
POZNAJ SANDOMIERZ
3 dni, już od 391 zł/os
WIĘCEJ ZA MNIEJ
WIĘCEJ ZA MNIEJ
4-10 dni, już od 190 zł/os/noc
WEEKEND LISTOPADOWY
WEEKEND LISTOPADOWY
3-5 dni, już od 190 zł/os/noc