ATRAKCJE W HOTELU I OKOLICY

Nocne zwiedzanie

Poznaj Sandomierz nocą, tajemniczy i magiczny zarazem. Jedno z najstarszych miast w Polsce malowniczo położone na siedmiu wzgórzach nad Wisłą, wprost zachwyca wspaniale zachowanym średniowiecznym rynkiem z ceglanym ratuszem i wspaniałymi zabytkami minionych epok. Serdecznie polecamy dwugodzinny spacer z przewodnikiem pięknie oświetlonymi uliczkami sandomierskiego rynku, nocną wędrówkę z pochodniami pełnym tajemnic, lessowym wąwozem Królowej Jadwigi oraz degustację wybornego wina z lokalnej winnicy.

rezerwacje indywidualne:
recepcja@hotelbasztowy.pl; tel. 668 643 765
rezerwacje grupowe:
m.antoniuk@hotelbasztowy.pl; tel. 600 430 726

Wizyta w winnicy

Serdecznie zapraszamy do rodzinnej Winnicy Nad Jarem produkującej wino, które zdobywa uznanie w konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych oraz wśród miłośników, koneserów i ekspertów winiarskich.
W programie: oprowadzenie po winnicy, zapoznanie z uprawą winorośli i produkcją wina, degustacja w altanie przy winnicy oraz wizyta w winiarni. Na życzenie zorganizujemy również  plenerową kolację z wyśmienitym menu i wybornym winem.

rezerwacje grupowe:
m.antoniuk@hotelbasztowy.pl; tel. 600 430 726
 

Spiżarnia Sandomierska

Niepowtarzalne smaki regionalnych produktów odnajdą Państwo w Spiżarni Sandomierskiej zlokalizowanej w naszej restauracji, w sąsiedztwie największych atrakcji królewskiego miasta Sandomierza: konfitury, soki, natualne miody pszczele, wyśmienite sery, syropy, miody pitne i likiery oraz wiele, wiele innych.

Produkty pochodzą w większości z niewielkich gospodarstw i przedsiębiorstw, które wykonują swoją pracę z pasją, bazując na naturalnych składnikach oraz pielęgnując wielopokoleniowe tradycje. Polecamy!

Sauna

Jeśli pragniecie Państwo chwili relaksu i odprężenia z dala od codziennych stresów, gorąco polecamy saunę fińską. Została przygotowana z myślą o miłośnikach spokoju i wytchnienia. Skandynawska kąpiel w gorącym powietrzu cieszy się niebywałym powodzeniem, dzięki zbawiennemu dla zdrowia działaniu. Oferta dostępna dla Gości hotelowych.
Cena: 30,00/ godz.

Bilard

Idealna forma rozrywki, nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, a dostarcza wiele emocji i jest świetną zabawą. Sala bilardowa do dyspozycji naszych Gości, preferujących aktywne spędzanie wolnego czasu, bezpłatnie podczas pobytu. 

Klub hotelowy

Miejsce swobodnego wypoczynku i relaksu przy filiżance kawy lub herbaty z malowniczym widokiem na rzekę Wisłę i wzgórze z romańskim kościołem św. Jakuba. Kameralny, wyposażony w wygodne kanapy i fotele oraz nastrojowe oświetlenie stanowi idealne miejsce do rozegrania partii szachów lub Scrabble, a rodziny z dziećmi znajdą tu przestronne miejsce do zabawy dla swoich pociech. Oferta dla Gości hotelowych.

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że Hotel Basztowy w Sandomierzu posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.
Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów", a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej https://greenvelo.pl/

W Sandomierzu

Nasz Hotel jest położony na skarpie wzgórza Starego Miasta Sandomierza, otoczony renesansową architekturą, wpisany w malowniczy pejzaż lessowych wzgórz.

Zapraszamy do sprawdzenia jakie miejsca warto zobaczyć będąc w Sandomierzu. Polecamy najważniejsze zabytki kulturalne oraz coś dla miłośników aktywnego wypoczynku.

W okolicy

Nasz region z bogatą tradycją oferuje szereg atrakcji turystycznych, z których każdy z Państwa na pewno znajdzie coś dla siebie.


Zapraszamy do sprawdzenia co jeszcze polecamy w okolicy - w odległości od 5 do 170 km od hotelu.

Szlaki turystyczne

Polecamy trasy turystyczne, prowadzące najpiękniejszymi i najciekawszymi zakątkami Ziemi Sandomierskiej:

  • Sandomierski Szlak Jabłkowy
  • Sandomierski Szlak Winiarski
  • Szlak św. Jakuba
  • Szlak czerwony: Gołoszyce - Piotrowice
  • Szlak zielony: Chańcza - Pielaszów
  • Szlak niebieski: Gołoszyce - Dwikozy
  • Szlak żółty: szlak doliny Sanu Sandomierz - Leżajsk.

UE